Blog z inspiracjami

Na tej stronie zamieszczamy wpisy z inspiracjami dla nauczycieli. Dzielimy się z Tobą pomysłami, doświadczeniami i materiałami.  Zostaw nam swój komentarz. Napisz też do nas jeśli chcesz, by pojawiły się tutaj wpisy o określonej tematyce – skorzystaj z zakładki kontakt.

Zobacz bibliografię i netografię, którą wykorzystujemy podczas przygotowania i realizacji naszych szkoleń oraz dział recenzje i polecenia, w którym polecamy książki, filmy, publikacje o edukacji i rozwoju osobistym.

Zachowania uczniów

Nie(d)oceniona praca zespołowa

O pracy w grupie/zespole każdy ma swoje zdanie. Czasem bardzo dobre, bo jak mówi neurodydaktyka to jeden z efektywniejszych sposobów na uczenie się, a czasem złe, bo praca w grupie często bardziej dezorganizuje zajęcia/lekcję niż pomaga w osiąganiu celów i nauce.

Czytaj więcej »
Zachowania uczniów

Inspiracje na początek roku szkolnego

Początek roku szkolnego 2020/2021 jest szczególny.  Wielu nauczycieli i uczniów nie widziało się dłuższy czas niż tylko okres wakacji. Wiele osób przychodzi do szkoły z obawami. Chcemy dać Wam kilka inspiracji, które pomogą zbudować relacje i zaufanie oraz pozytywne nastawienie wobec nadchodzących wyzwań.

Czytaj więcej »
Rozwój osobisty

MBSR – od ciekawości do uważności

Uważność – J. Kabat-Zinn definiuje ją jako szczególny rodzaj uwagi: świadomej, skierowanej na obecną chwilę i nieosądzającej. Z tym nieosądzaniem w życiu codziennym jest chyba najtrudniej. Niemalże „zawsze, wszędzie i wszystkim” nawykowo już (szkolnie?) próbujemy wystawić ocenę i przyłożyć do wzorca. Choćby tylko po to, żeby taki nawyk zminimalizować warto praktykować uważność.

Czytaj więcej »
Zachowania uczniów

Pytania na podsumowanie pracy

Pytania są pomocne w budowaniu autorefleksji. Poznaj pytania, które pomogą podsumować jakiś okres pracy (np. rok szkolny). Możesz je postawić sobie, swoim uczniom, współpracownikom. Pytania zostały podzielone na 5 kategorii i poprzedzone praktycznymi wskazówkami co do ich stosowania.

Czytaj więcej »
TIK - kompetencje cyfrowe

Autodraw

Autodraw to świetne narzędzie do tworzenia prostych ilustracji. Zobaczcie jak z niego korzystać. Obejrzyjcie nasze 4-minutowe nagranie i… miłej zabawy

Czytaj więcej »
TIK - kompetencje cyfrowe

Quiver – rozszerzona rzeczywistość

Quiver łączy technologię z tradycyjnymi kolorowankami. Pomalowane kredkami obrazki aplikacja ożywia i nadaje im trójwymiarowe kształty. Wiele kolorowanek posiada dodatkowe funkcje uruchamiane w aplikacji, np. podskakiwanie krówki, obsługa wozu strażackiego, podświetlanie elementów komórki zwierzęcej. I wiele więcej…

Czytaj więcej »
TIK - kompetencje cyfrowe

Sprytny schowek!

Jak często zdarza się, że chcesz raz jeszcze wkleić element, który skopiowałeś wcześniej, ale nie możesz, bo został usunięty ze schowka po skopiowaniu kolejnych elementów? Zobacz, jak sprawić, by elementy w schowku zapisywały się, a nawet by były dostępne na innych Twoich urządzeniach. Kolejny odcinek z cyklu “Triki i myki Windows 10”

Czytaj więcej »
TIK - kompetencje cyfrowe

Dwa okna na ekranie – to proste!

Chcesz widzieć na ekranie dwie karty przeglądarki lub dwa okna aplikacji obok siebie? Nic prostszego! Sprawdź jak to zrobić w kolejnym odcinku cyklu “Triki i myki Windows 10”

Czytaj więcej »
Zachowania uczniów

Miejsce dobrych myśli

Zaproponuj swoim uczniom rodzinny projekt budowania dobrych relacji, który sprawdzi się w czasie epidemii i po jej zakończeniu. Pomóż im w rozwijaniu i wzmacnianiu poczucia własnej wartości.

Czytaj więcej »
TIK - kompetencje cyfrowe

Jak uczyć zdalnie

Zasady zdalnego uczenia w kilku prostych punktach. Dzięki nim możesz udoskonalić swoje zajęcia online z uczniami.

Czytaj więcej »
nauka jezykow
TIK - kompetencje cyfrowe

Ucz się słówek z Wordbit

WordBit “zmusi” Cię do uczenia się słówek. Może działać w trybie blokady ekranu. Zanim odblokujesz ekran, zobaczysz słówko do nauczenia się.

Czytaj więcej »
Zachowania uczniów

Trudne zachowania uczniów

Na kogo masz największy wpływ w trudnej sytuacji? Na siebie! Zobacz 3 obszary, nad którymi możesz pracować, by lepiej wpływać na zachowania swoich uczniów.

Czytaj więcej »
Uczenie (się)

Myśleć krytycznie, myśleć kreatywnie

Prawdą jest, że kreatywność to stała cecha człowieka, na szczęście można ją kształtować, rozwijać, doskonalić. Jest cechą bardzo poszukiwaną na rynku pracy. W 2015 roku po wpisaniu trzech haseł do internetowej wyszukiwarki, otrzymywaliśmy następujące wyniki…

Czytaj więcej »

Podoba Ci się ta strona?

Podziel się nią poprzez portal społecznościowy lub wyślij link znajomemu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype
Share on whatsapp
Share on print