FAQ – najczęściej zadawane pytania

--- Na skróty ---

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z naszymi szkoleniami i kursami online. Jeśli nie ma tu odpowiedzi, której szukasz lub potrzebujesz więcej informacji, to skontaktuj się z nami bezpośrednio – KONTAKT

Dlaczego Percepti Edukacja?

najczęściej zadawane pytania

Pytania o szkolenia

Po prostu skontaktuj się z nami. Możesz do nas zadzwonić lub napisać e-mail. Pod każdym szkoleniem w naszym katalogu znajdziesz też formularz kontaktowy powiązany z tym konkretnym szkoleniem.

Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce kontakt.

Szkolenia dostępne w naszym katalogu są jedynie propozycją.  Każde z nich możemy dostosować do potrzeb Twojej rady pedagogicznej. Możemy także przygotować zupełnie nowe szkolenie. Nasza dewiza to szkolenia szyte na miarę!

Jeśli uznamy, że nie jesteśmy w stanie przygotować szkolenia spełniającego Twoje wymagania, poinformujemy Cię o tym. Lubimy wyzwania, ale nie podejmujemy się zadań, które przekraczają nasze możliwości.

Jesteśmy placówką doskonalenia nauczycieli, która posiada akredytację Lubuskiego Kuratora Oświaty. Oznacza to m.in., że możesz bezpiecznie zapłacić za nasze szkolenia czy kursy ze środków publicznych przeznaczonych na doskonalenie nauczycieli.

Posiadamy także wewnętrzny system zapewnienia jakości.

O bezpieczeństwie współpracy z nami świadczą także opinie dyrektorów szkół i przedszkoli, które z nami współpracują.

Więcej informacji na nasz temat oraz skany dokumentów znajdziesz naszej stronie internetowej w zakładce o nas.

Większość naszych szkoleń realizowana jest metodami warsztatowymi uwzględniającymi specyfikę uczenia się osób dorosłych (wszyscy nasi trenerzy mają przygotowanie trenerskie z zakresu andragogiki).  Rzadziej stosujemy wykładowe formy szkoleń. Nawet podczas szkoleń online angażujemy uczestników do pracy warsztatowej, bo uważamy ją za jedną z najskuteczniejszych form uczenia się. 

Metody pracy dostosowujemy jednak do specyfiki szkolenia i grupy szkoleniowej (potrzeby uczestników, gotowość do pracy z wykorzystaniem określonych form, liczebność grupy itp.) Jeśli chcesz, aby podczas pracy z Twoją radą pedagogiczną zostały zastosowane specyficzne metody pracy, to poinformuj nas o tym. 

Nasze szkolenia prowadzą doświadczeni trenerzy. Współpracuje z nami stały zespół specjalistów, ale czasami korzystamy z zewnętrznych ekspertów i trenerów. Najczęściej są to osoby, z którymi współpracowaliśmy wcześniej w różnych projektach edukacyjnych.

Więcej o naszym zespole dowiesz się naszej stronie w zakładce nasz zespół.

Najczęściej optymalną grupą do przeprowadzenia efektywnego szkolenia jest grupa 25-30 osób. W zależności od potrzeb i możliwości szkoły/przedszkola oraz specyfiki szkolenia liczebność grupy może być inna. Ustalamy ją zawsze w porozumieniu z dyrektorem zamawiającej placówki.

W przypadku szkoleń warsztatowych liczebność grupy szkoleniowej jest szczególnie ważna. Pod opisami szkoleń w naszym katalogu znajdziesz więcej szczegółowych informacji organizacyjnych dotyczących konkretnego szkolenia.

Zazwyczaj jedno szkolenie dla rady pedagogicznej trwa 4 godziny dydaktyczne (3 zegarowe). Długość szkolenia dostosowujemy jednak do potrzeb i możliwości zamawiającego oraz specyfiki szkolenia.

Pod opisami szkoleń w naszym katalogu znajdziesz więcej szczegółowych informacji organizacyjnych dotyczących konkretnego szkolenia.

Szkolenia organizujemy stacjonarnie lub online.

Szkolenia stacjonarne realizujemy najczęściej w placówce, która je zamawia. 
Szkolenia online realizujemy w czasie rzeczywistym na jednej z platform do zdalnej komunikacji (Google Meet lub Zoom,  MS Teams itp.)

Możemy poprowadzić szkolenie, które będzie elementem wyjazdu Twojej rady pedagogicznej. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.

Często współpracujemy ze szkołami/przedszkolami, które realizują projekty lub biorą udział w projektach finansowanych ze środków zewnętrznych (np. unijnych). Poinformuj nas o Twoich potrzebach, a my dołożymy starań, by sprostać wymaganiom związanym z Twoim projektem.

Po każdym organizowanym przez nas szkoleniu wystawiamy zaświadczenia uczestnikom. W przypadku szkoleń dla rad pedagogicznych przesyłane są w wersji elektronicznej do placówki zamawiającej szkolenie. 

W przypadku kursów online zaświadczenie wystawiane jest po ukończeniu kursu, w którym włączone zostało śledzenie postępów uczestnika. Warunkiem uzyskania zaświadczenia jest przejście wszystkich lekcji kursu i oznaczenie ich przez uczestnika jako zaliczonych (w wybranych kursach może się to odbywać automatycznie). 

Szkolenia stacjonarne dla rad:

  • cena bazowa szkolenia stacjonarnego to 2500 zł brutto
  • jeśli istnieje konieczność dojazdu trenera na duże odległości, to ustalamy dodatkową płatność w porozumieniu z dyrektorem placówki zamawiającej
  • oferujemy zniżki dla szkół i przedszkoli, szczególnie dla powracających do nas lub zamawiających więcej niż jedno szkolenie (zapytaj o zniżkę – to nic nie kosztuje)

Szkolenia online:

  • bazowa cena za szkolenie online to 2000 zł brutto
  • podobnie jak przy szkoleniach stacjonarnych oferujemy szereg zniżek

Inne formy doskonalenia:

  • ceny innych form doskonalenia podajemy wraz z informacją o konkretnej formie (kursy online, szkolenia otwarte, studia podyplomowe, pomoce edukacyjne)

Pamiętaj, że wiele oferowanych przez nas form rozwojowych dostępnych jest bezpłatnie lub istnieje możliwość ich zakupu ze zniżką (np. dla odbiorców naszego newslettera).

Jeśli potrzebujesz, otrzymasz fakturę z danymi nabywcy (organ prowadzący) i odbiorcy (szkoła/przedszkole).

Faktury wystawiamy po zakończeniu szkolenia. Standardowo masz 14 dni na dokonanie płatności (jeśli potrzebujesz więcej czasu, poczekamy trochę dłużej na płatność – daj nam znać).

Jeśli Twoja placówka jest niewielka lub chcesz przeszkolić tylko kilka osób, możesz połączyć siły z innymi placówkami w ramach usługi multigrono. Stwórzcie wspólnie grupę szkoleniową i podzielcie się kosztami. Ogólna cena szkolenia nie ulegnie zmianie, ale każda z placówek otrzyma odrębną fakturę (proporcje podziału kosztów ustalacie sami, my tylko wystawiamy faktury).

WIęcej szczegółów w zakładce multigrono.

Pytania o kursy online

dostęp do kursów: kursy.perceptiedukacja.pl

Kursy online są przygotowywane na specjalnej platformie. Ich zamawianie odbywa się podobnie jak w sklepie internetowym (jeśli kurs jest bezpłatny, to nie następuje etap płatności).

Zamówione kursy są dostępne na koncie użytkownika po zalogowaniu. Dane logowania tworzone są przy pierwszym zamówieniu. Każde kolejne zamówienie z użyciem tego samego adresu e-mail powoduje automatyczne przypisanie kursu do konta użytkownika.

Zamówione kursy są dostępne na koncie użytkownika na naszej platformie z kursami. 

Kursy składają się z modułów i lekcji, które zawierają m.in. treści, nagrania wideo, aktywne grafiki. W zależności od konstrukcji kursu uczestnik może mieć dostęp do wszystkich modułów i lekcji kursu od razu lub sukcesywnie (w miarę zaliczania poszczególnych lekcji). Do wybranych lekcji dołączone są materiały do pobrania. Niektóre kursy zawierają również testy wiedzy podsumowujące poszczególne moduły kursu lub cały kurs.

Uczestnik samodzielnie przechodzi przez poszczególne lekcje, korzystając z zamieszczonych w nich interaktywnych treści. Może to robić w dowolnym czasie i w tempie dostosowanym do własnych potrzeb i możliwości.

Tak, możesz wykupić kurs dla grupy osób (całej rady pedagogicznej lub jej części). Każda z nich otrzyma dostęp do indywidualnego konta na naszej platformie i będzie mogła przechodzić przez kurs jak każdy użytkownik naszej platformy.

W zależności od naszych ustaleń, możemy informować Cię jako dyrektora o postępach uczestników (ile osób i w jakim stopniu zrealizowało dany kurs).

Jeśli chcesz wykupić kurs dla grupy, skontaktuj się z nami. Będziemy potrzebować listy osób z ich adresami email.

Tak, nasze kursy mogą być elementem bardziej rozbudowanego procesu uczenia się nauczycieli (uczenie hybrydowe, blended learning). Kurs można wykorzystać jako wprowadzenie do szkolenia (model tzw. odwróconej lekcji) lub jako uzupełnienie zakończonego szkolenia (dodatkowe materiały, poszerzenie wiedzy).