Blog z inspiracjami

Za nami konferencja „Szkoła – przemoc -wyzwania” w Górze

23 lutego w Górze odbyła się konferencja „Szkoła – przemoc – wyzwania. Jak szkoła może poradzić sobie z przemocą?” poświęcona problematyce przemocy wobec dzieci oraz mowie nienawiści w internecie. Wzięło w niej udział ponad 70 osób – dyrektorów placówek oświatowych oraz ich zastępców, nauczycieli, pedagogów, psychologów. Konferencję otworzył Wicestarosta Paweł Niedźwiedź, a następnie specjaliści z PERCEPTi EDUKACJA oraz Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w swoich wystąpieniach wskazali na różne aspekty związane z przemocą wobec dzieci, przemocą rówieśniczą, reagowaniem na zjawisko przemocy, odpowiedzialnością prawną pracowników placówek oświatowych i mową nienawiści i w internecie.

Konferencja odbyła się dzięki owocnej współpracy PERCEPTi EDUKACJA, Stowarzyszenia SZANSA, Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego oraz Starostwa Powiatowego w Górze.

O konferencji można przeczytać również na stronie Powiatu Górowskiego. Tam również obszerna galeria zdjęć z wydarzenia. Zobacz!

Zorganizowana w Górze konferencja była pierwszą powiatową konferencją nt. przeciwdziałania przemocy wobec dzieci skierowaną do pracowników oświaty. Następna odbędzie się w Polkowicach 17 marca. Zapraszamy inne powiaty do współpracy w organizacji kolejnych konferencji. Konferencje są bezpłatne.

[supsystic-gallery id=3 position=center]

W odpowiedzi na “Za nami konferencja „Szkoła – przemoc -wyzwania” w Górze”

[…] Wczoraj dotarła do nas miła przesyłka – list referencyjny od p. Piotra Wołowicza Starosty Górowskiego. List dotyczy konferencji „Przemoc – szkoła – wyzwania” organizowanej przez PERCEPTi EDUKACJA wraz ze Stowarzyszeniem dla Dzieci i Młodzieży SZANSA i Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze. Konferencja odbyła się 23 lutego 2016. Pisaliśmy o niej TUTAJ. […]