recenzje i polecenia

Sztuka feedbacku… | Grzegorz Radłowski

sztuka feedbacku
Picture of Grzegorz Idziak

Grzegorz Idziak

Doświadczony trener, coach, superwizor, fan technologii. Obecnie dyrektor Percepti Edukacja.

Inne wpisy Grzegorza

Grzegorz Radłowski, „Sztuka feedbackuJak korzystać z potencjału informacji zwrotnej?”

Ta książka jest kierowana w zasadzie do środowiska biznesowego, ale pamiętamy jak ważna jest informacja zwrotna w pracy nauczyciela. Oczywiście są przygotowane wzory udzielania informacji zwrotnej specjalnie dla sytuacji szkolnych (tutaj przede wszystkim mam na myśli model informacji zwrotnej w ramach oceniania kształtującego). Publikacja, którą polecam jest o tyle ciekawa, że autor rozwija wątek informacji zwrotnej i pokazuje jej wielowymiarowość.

W książce znajdziesz wiele informacji na temat tego dlaczego informacja zwrotna jest ważna oraz jak działa ona rozwojowo na ludzi. Autor pokazuje też, jakie błędy w udzielaniu informacji zwrotnej znacząco ograniczają jej skuteczność. Dowiesz się również czego potrzeba, aby informacja zwrotna działała. 
 
Z mojej perspektywy bardzo ciekawe są różne modele udzielania feedbacku. Autor pokazuje schematy takie jak SPINKA, BEER, kanapka, które znane są wielu nauczycielom. Przytacza jednak także takie, które są zaskakujące a jednocześnie sprawdzono je w wielu organizacjach.

Z perspektywy dyrektora

Książka będzie ważną pomocą dla dyrektorów szkół i przedszkoli. Pomoże w zarządzaniu pracownikami i współpracy z nimi. Pozwoli też lepiej przygotować się na spotkania z rodzicami, którym trzeba przekazać różne informacje związane z ich dziećmi.
 

Spis treści

Na stronie Księgarni PWN znajdziesz spis treści książki „Sztuka feedbacku…” >>>

Znajdź tę książkę

Oferty zakupu tej książki znajdziesz na stronie Księgarni PWN

Zobacz rozmowę z autorem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *