Agnieszka Olczak

Agnieszka Olczak

Z PERCEPTi EDUKACJA od 2019 r.

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, trener, coach. W latach 2001-2019 wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego, współpracowała także z Akademią w Gorzowie Wielkopolskim, Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu. W latach 2008 – 2011 Współwłaściciel i Dyrektor w Akademii Twórczego Rozwoju w Zielonej Górze. A od 2019 do 2021 roku Dyrektor Miejsko Gminnego Przedszkola Samorządowego w Nowogrodzie Bobrzańskim. Aktualnie (od 2014 roku) Prezes Fundacji Edukacja – Demokracja – Rozwój oraz Redaktor naczelna czasopisma elektronicznego  dla nauczycieli „Inspirator”. Zawodowo także Specjalista ds. HR oraz trener biznesu ze specjalizacją w obszarze kompetencji miękkich – komunikacji, budowania zespołu i rozwiązywania konfliktów.

Autorka książek: Umowa z dzieckiem jako droga ku demokracji w wychowaniu, Zielona Góra 2010, Wyd. Uniwersytetu Zielonogórskiego; Umowa z dzieckiem w przedszkolu, Zielona Góra 2015, Wyd. FEDR; współautorka książek Program i podręcznik we wczesnej edukacji – wybrane zagadnienia, Gorzów Wlkp. 2011, Wyd. PWSZ; a także Edukacja przedszkolna – odkrywanie jej znaczenia, Gorzów Wlkp. 2013, Wyd. PWSZ. Redaktorka kilkunastu monografii naukowych i ponad 100 artykułów naukowych i metodycznych.

Uczestniczka licznych szkoleń i kursów, w tym przede wszystkim: Zarządzanie oświatą, Professional Coach (certyfikaty ACSTH i VCC), Coaching w pracy menedżerów i kadry kierowniczej, Zarzadzania zasobami ludzkimi HR, Trener umiejętności społecznych, Master Teacher – trener biznesu i wiele innych.

Bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla przedszkoli i szkół podstawowych z zakresu komunikacji, umowy jako metody wychowawczej, współpracy, metod aktywnych, indywidualizacji w pracy nauczyciela i wielu innych.